İzmir ve Bremen arasındaki ilişkiler güçlenecek

Başkan Tugay, yeni ortak çalışmalar için kapısının açık olduğunu belirterek, “İzmir kendi sınırları içerisinde yaşayan bir şehir değil. Bu kentin kalkınması ve refahı için yapacağımız çok proje var” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, Bremen’de iş sahasının gelişimini desteklemek için faaliyet gösteren hizmet şirketi Bremeninvest’in Türkiye İlişkileri Koordinatörü Malte Weyhausen ile İzmir Sorumlusu Erol Tüfekçi’yi ağırladı. Başkan Tugay’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunduklarını ifade eden Malte Weyhause, ortak çalışmalar yapmak istediklerini belirtti. Weyhausen, “İzmir bir Avrupa kenti gibi hissettiriyor. Lojistik sektörü için önemli bir kent ve bu konuda bizim de girişimlerimiz var. İzmir ile Bremen, kardeş ilişkileri güçlü iki kent. Biz de Bremen ve İzmir arasındaki ekonomik iş birliklerini geliştirmek üzere çalışmalar yapıyoruz” diye konuştu.

“İzmir’in kalkınması için yapacağımız çalışmalar var”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay ise yapacakları güzel çalışmaların önemli kazanımlar sağlayacağını belirtti. İzmir’in kendi sınırları içerisinde yaşayan bir şehir olmadığını da vurgulayan Başkan Tugay, “Şu ana kadar olan çabalarınızı destekliyorum. Bundan sonrası için de destekleyici bir tavır içerisinde olacağım. İzmir’in kalkınması için yapacağımız çalışmalar var. Tarım, ticaret, turizm başta olmak üzere birçok projemiz var. İzmir’de yapılan üretimin artması, markalaşma bizim açımızdan önemli. Üretici ve tüketici ilişkisi doğru kurulsun diye bir köprü görevi üstlenebiliriz” dedi.

Hedef İzmir’in kalkınması 

İzmir’in kalkınması için yapacakları çalışmaları anlatan Tugay, yeni teknolojilerin kullanılması ve yapay zekâ alanında da önemli adımlar atmayı planladıklarını vurguladı. Tugay, “Yenilenebilir enerji ve atık yönetimi ile ilgili de birçok projemiz var. Bu alanda da İzmir’i daha üst seviyelere taşıyacak çalışmalarımız olacak. Yapabileceğimiz her türlü çalışma için kapımız size her zaman açık” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x