Altı Ay Boyunca Şekeri Bırakan Kadının Yüzü ve Vücudu Nasıl Değişti?

Sağlıklı beslenmenin binlerce farklı yolu var.

Bazıları diyetlerini çok değiştirmeden, yalnızca ağır egzersizler ile kalori açığı yaratırken, bazı insanlar ise sıkı diyetler uygulamayı tercih ediyor. İnsanların tükettiği besinler, vücutlarının eriştiği form için belirleyici olurken, diyetisyenlere göre yalnızca şekeri bırakmanın bile yüzünüz ve vücudunuz üzerinde mucizevi etkileri bulunuyor.

Bu konuda deneyimlerini aktaran ve şekeri kesme sürecinde yaşadıklarını detaylıca paylaşan bir kadın, bu süreçte ara sıra yaşadığı tatlı krizlerini ve sonrasında aldığı mükafatı milyonlarca insanla paylaştı.

TATLILARDAN VE GAZLI İÇECEKLERDEN UZAK DURUN

Diyet yapmaya karar verdiğinde, birçok makale incelediğini söyleyen kadın, şeker tüketiminin iltihaplanma, sivilcelenme ve erken yaşlanma gibi çeşitli cilt sorunlarına neden olduğunu fark etmesine üzerine hayatından şekeri tamamen çıkarmaya karar verdi.

İlk aşamada dikkatli beslenmeye başlayan ve şekeri tamamen kesmeyen kadın, halen şeker tüketse de tatlılardan ve gazlı içeceklerden uzak duruyordu. İlk haftalarda çok zorlandığını ve tatlı yeme arzunu bastırmada güçlükler yaşadığını belirten kadın, ilk birkaç haftanın atlatılmasının ardından artık tatlı yemek istemediğini fark etti.

Her geçen gün insan vücudunun söz konusu şartlara adapte olduğunu belirten kadın, şekeri bıraktığınız ilk birkaç haftanın ardından her şeyin kolay hale geldiğine dikkat çekti. Konuya ilişkin şu ifadeler kullanıldı: “Şekerli içecekleri azaltıp, bitki çayı ve sade kahve koydum. Şekeri tamamen hayatımdan çıkarmak biraz daha zordu. Bazı geceler sadece çikolatayı düşünüyordum ancak şimdi tatlı isteğimle baş etmek benim için çok kolay.”

ŞEKER TÜKETİRSENİZ CİLDİNİZDE NE OLUR?

Çalışmalar, aşırı şeker tüketmeniz halinde cildinizde iltihap ve sedef hastalığının meydana gelmesinin yüksek ihtimal olduğunu gösteriyor. İnsanlara önerilen günlük şeker miktarı, 50 gramdan azdır. Bu nedenle biraz şeker kullanmak, sağlığınız için bir tehlike oluşturmaz. O nedenle şekerin zararlarına ilişkin çalışmalar, günlük 50 gramın üzerinde şeker tüketen insanlara ilişkin bilgiler aktarıyor.

ALTI AY ŞEKERİ KESMEK MUCİZEVİ ETKİLERE NEDEN OLUYOR

Şekeri altı ay boyunca kesen Shweta’da değişen ilk şey yüzüydü. Varlığından bile haberdar olmadığı şişlik ve ödem, tamamen kaybolmuştu. Aynada gördüğü yüz, alışık olduğundan çok farklıydı.

Diyetisyenlerin önerdiğinden daha fazla şeker almak, şişkinlik ve ödeme neden olarak, kilo alınmasına yol açmakta. Uzman isimler, çok fazla şekerin neden olduğu iltihaplanmanın, son aşamada birçok hastalığı tetiklediğini düşünüyor.

ŞEKERİ BIRAKMAK ENERJİNİZİ YÜKSELTİR

Birçok insan, şeker tükettiğinde aldığı kalori nedeniyle daha enerjik olacağına inanır. Ancak hayatınızdan şekeri çıkarmak, sizi çok daha neşeli ve enerji dolu bir insan haline getirecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x